Agroturystyka

    Od kilkunastu lat można zobaczyć jak się narodziła nowa gałąź turystyki jaką jest agroturystyka. Niegdyś co wiązało się z wsią było obciachowe i nie modne. Dziś wiele osób mieszkających w miastach z roku na rok co raz częściej wybiera ofertę wszelkiej maści gospodarstw agroturystycznych. Takie gospodarstwa rozsiane są po całej Polsce i praktycznie w każdej turystycznej miejscowości można takie gospodarstwa znaleźć. Tak na prawdę najwięcej takich gospodarstw znajduje się nie daleko dużych miejscowości truistycznych, które przyciągają masę turystów i zwiedzających. Dlatego właśnie najlepszym pomysłem na otwarcie takiego gospodarstwa jest właśnie znalezienie takiego miejsca. Dziś obecnie najwięcej takich gospodarstw znajduje się we wschodniej Polsce, gdzie na wsi mieszka o wiele więcej ludzi niż w miastach.

    Obecnie ludzie nie zdają sobie sprawy, że z takiego miejsca można bardzo dobrze zarobić. Przede wszystkim najważniejsze jest aby dbać o swoich klientów i codziennie im dostarczać masę atrakcji. Dlatego powinniśmy posiadać dość duże gospodarstw które w swoim inwentarzu posiada na przykład rożnego rodzaju zwierzęta. Dobrze jeśli nasze gospodarstwo na przykład zajmuje się w produkcja regionalnych produktów. Dzięki temu w takim gospodarstwie będzie można częstować przyjezdnych swoimi produktami a przy okazji będzie można również sprzedać i reklamować swoje produkty poprzez pocztę pantoflową. Tak na prawdę trzeba sobie jasno powiedzieć, ze w naszym gospodarstwie powinny się znajdować rożnego rodzaju atrakcje które przyciągną klientów. Lokalizacja takiej bazy noclegowej jest również bardzo ważna. Gdyż jeśli w okolicy nie będzie żadnych ciekawych atrakcji turystycznych, turyści spędzający czas w naszym gospodarstwie będą po prostu po jakimś czasie się nudzić. Oczywiście nie muszą to być super nowoczesne atrakcje, jednak jeśli takie by się znalazły na pewno umiliłby czas przyjezdnym. Przede wszystkim udanym gospodarstwem agroturystycznym jest to które potrafi się wypromować i podkreślić swoje walory i atuty.

Monthly Archives: Grudzień 2011

Zwiedzanie Szlaku Orlich Gniazd

Jeżeli kiedyś zastanawiałeś się nad tym co ciekawego prócz licznych kopalni ma do zaoferowania Śląsk możesz zdziwić się. Tutaj przebiega tak zwany „Szlak Orlich Gniazd”. Należy do niego kilkanaście zamków znajdujących się w województwie Małopolskim i Śląskim. Warto swoją trasę rozpocząć na jurze Krakowsko-Częstochowskiej i odwiedzić Mirów i Bobolice. Zamki te posiadają niezwykła historię oraz bardzo ładnie wyglądają. Znajdują się one w okolicy jaskiń oraz grot czy jurajskich skałek. Zamek Bobolice zbudowany został przez Kazimierza Wielkiego w XIV wieku . Tworzył system umocnień zwanych „Orle Gniazda”. Od XV wieku zamek ciągle jest własnością osób prywatnych. Warto zwrócić uwagę na łączący zamki wał skalny zwany Grzędą. Składa się on głównie z pochodzącymi z czasów jury ostańce o ciekawych nazwach „Skrzypce” „Klawiatura” „Szafa”, „Trzy Siostry” oraz wiele innych. Tutaj znajduje się także bardzo wiele jaskiń i grot. W jednej z nich znaleziono

Continue reading