Agroturystyka

    Od kilkunastu lat można zobaczyć jak się narodziła nowa gałąź turystyki jaką jest agroturystyka. Niegdyś co wiązało się z wsią było obciachowe i nie modne. Dziś wiele osób mieszkających w miastach z roku na rok co raz częściej wybiera ofertę wszelkiej maści gospodarstw agroturystycznych. Takie gospodarstwa rozsiane są po całej Polsce i praktycznie w każdej turystycznej miejscowości można takie gospodarstwa znaleźć. Tak na prawdę najwięcej takich gospodarstw znajduje się nie daleko dużych miejscowości truistycznych, które przyciągają masę turystów i zwiedzających. Dlatego właśnie najlepszym pomysłem na otwarcie takiego gospodarstwa jest właśnie znalezienie takiego miejsca. Dziś obecnie najwięcej takich gospodarstw znajduje się we wschodniej Polsce, gdzie na wsi mieszka o wiele więcej ludzi niż w miastach.

    Obecnie ludzie nie zdają sobie sprawy, że z takiego miejsca można bardzo dobrze zarobić. Przede wszystkim najważniejsze jest aby dbać o swoich klientów i codziennie im dostarczać masę atrakcji. Dlatego powinniśmy posiadać dość duże gospodarstw które w swoim inwentarzu posiada na przykład rożnego rodzaju zwierzęta. Dobrze jeśli nasze gospodarstwo na przykład zajmuje się w produkcja regionalnych produktów. Dzięki temu w takim gospodarstwie będzie można częstować przyjezdnych swoimi produktami a przy okazji będzie można również sprzedać i reklamować swoje produkty poprzez pocztę pantoflową. Tak na prawdę trzeba sobie jasno powiedzieć, ze w naszym gospodarstwie powinny się znajdować rożnego rodzaju atrakcje które przyciągną klientów. Lokalizacja takiej bazy noclegowej jest również bardzo ważna. Gdyż jeśli w okolicy nie będzie żadnych ciekawych atrakcji turystycznych, turyści spędzający czas w naszym gospodarstwie będą po prostu po jakimś czasie się nudzić. Oczywiście nie muszą to być super nowoczesne atrakcje, jednak jeśli takie by się znalazły na pewno umiliłby czas przyjezdnym. Przede wszystkim udanym gospodarstwem agroturystycznym jest to które potrafi się wypromować i podkreślić swoje walory i atuty.

Monthly Archives: Styczeń 2012

Romantyczna podróż do Chełma

Jeśli marzysz o romantycznym wypadzie ze swoją żona lub dziewczyna możesz śmiało zabrać ja do Chełmna. Miasto usytuowane jest w województwie kujawsko-pomorskim i nosi miano miasta walentynkowego. Dlaczego? Znajdują się w nim relikwie św. Walentego i każdego roku bardzo hucznie obchodzi się tam dzień Świętego Walentego. Jego położenie jest dość ciekawe bo usytuowane na dziewięciu wzgórzach Wysoczyzny Chełmińskiej. Nazwa miasta pochodzi właśnie od tych wzgórz „Chełm” oznacza wzgórze. Odwiedzając to miasto warto zwrócić uwagę na liczne zabytki. W mieście zachowała się także średniowieczna zabudowa oraz mury miejskie stąd można usłyszeć o Chełmnie jako „małym Krakowie”. Mury obronne maja długość około 2 kilometrów. Znajdują się tutaj także gotyckie kościoły, których nie brakuje. Starówka liczy ich aż sześć. Wart uwagi jest także gotycko-renesansowy ratusz . Znajduje się w nim Muzeum Ziemi Chełmińskiej dawniej zaś był on siedzibą władz miasta.

Chełmińska Starówka posiada

Continue reading

Jedno z najpiękniejszych polskich miast – Toruń

O Toruniu na pewno każdy z nas słyszał choćby raz. Kojarzy nam się z Kopernikiem oraz piernikami. Oczywiście są to poprawne skojarzenia ale na tym nie kończą się atrakcje turystyczne tego miasta. Pierwszą z nich może być Toruński Zespół Staromiejski. Jest to bardzo duże muzeum w, którym odbywa się bardzo wiele widowisk plenerowych . Warto zwrócić uwagę iż budynki gotyckie (czyli jeszcze z czasów średniowiecznych są zamieszkiwane i zajmowane przez ludzi. W budynkach tych znajdują się liczne urzędy, banki i restauracje. Stanowi to zapewne wielką ozdobę miasta. Toruń także należy do bardzo znanych miast akademickich. Będąc w Toruniu warto zwrócić uwagę na Zamek krzyżacki pochodzący z XIII wieku. Od czasów średniowiecznych nie został w żaden sposób przebudowany. Znajdują się tutaj także liczne kamienice mieszczańskie oraz katedry w której po dziś dzień znajduje się najstarszy w Polsce dzwon średniowieczny.

Jeśli masz

Continue reading

Zwiedzanie winnic

Jeśli od zawsze marzyłeś odwiedzić państwo w którym posiadanie winnicy jest niemalże rzeczą codzienną śmiało możesz zdecydować się na wyprawę do województwa Lubuskiego i wyruszyć szlakiem wina i miodu. Szlak powstał dzięki zaangażowaniu zielonogórskiego Stowarzyszenia Winiarskiego. Jest to około 304 kilometrów drogi na której znajduje się kilkanaście przystanków oraz noclegi a także i wiele winiarni. W Polsce jest to jedyny szlak o tej tematyce. Wato zwrócić uwagę, że z resztą jedyny polski nawiązujący do bogatej tradycji regionu. W czasie przedwojennym (mam na myśli czas przed II wojną światową ) ziemia lubuska stanowiła jedno z najważniejszych centrów wina. Warto zwrócić uwagę na Muzeum Wina znajdujące się w Zielonej Górze w którym stała ekspozycja poświęcona jest przemysłowi winiarskiemu.

Drugim jest Muzeum Etnograficzne w Ochli. Warto tutaj zwrócić uwagę na XVIII wieczny domek winiarza w, którym obecnie znajduje się wystawa sprzętu winiarskiego (czyli

Continue reading

Piękno średniowiecznych zabytków

Jeśli bardzo interesują Cię zabytki oraz ruiny zamków, klasztorów i inne warto byś zajrzał na Kieleczczyznę. Tutaj znajduje się część słynnego Europejskiego Szlaku Cysterskiego. Warto zwrócić uwagę na to, że znajduje się tutaj bardzo wiele zabytków z czasów średniowiecza. Warto pamiętać podczas zwiedzania o tym, że cystersi zajmowali się bardzo wieloma rzeczami. Prowadzili hodowle zwierząt, zajmowali się tkactwem, młynarstwem, hutnictwem i górnictwem. Dziś możemy obserwować pozostałości po ich budynkach, co prawda różnie zachowane. Przez miasta Jędrzejów, Koprzywnicę i Wąchock przebiega świętokrzyski odcinek szlaku cysterskiego. Swoją podróż w przeszłość dobrze jest rozpocząć w Jędrzejowie. Tutaj znajduje się najstarsze polskie opactwo cystersów pochodzące z pierwszej połowy XII wieku. W roku 1210 wzniesiono tam istniejącą po dziś dzień bazylikę ,którą na nasze nieszczęście przebudowano na styl barokowy. Pozostałości z czasów średniowiecza stanowi romańska półkolista wieża. W krypcie tego kościoła pochowany jest bł. Wincenty

Continue reading

Piękno województwa zachodniopomorskiego

Województwo Zachodniopomorskie także może być ciekawe. To tutaj znajduje się o dziwo aż 44 polskie wyspy. Miejsce to związane jest ściśle z Morzem Bałtyckim, Zalewem Szczecińskim oraz rzeką o nazwie Świna. Należą do nich między innymi Wolin i Uznam. Będąc w okolicy warto zwrócić uwagę na kompleks trzech fortyfikacji w Świnoujściu zwane Twierdzą Świnoujście. Powstały one w celu obrony portu Świnoujścia. W XIX wieku zbudowały je wojska pruskie. Warto zwrócić uwagę na Fort Anioła przypominający do złudzenia rzymski zamek Św. Anioła. W jego wnętrzu znajdują się elementy pochodzące z średniowiecza oraz na przykład z czasów II Wojny Światowej. Ciekawym jest także fort Geharda, należy on do twierdzy Świnoujście. Komendant tego fortu zobowiązany jest przeprowadzić musztrę. Po jej zakończeniu uczestnik otrzymuje specjalny certyfikat pozwalający na wystrzał z armaty z XIX wieku.

Jest to wielka atrakcją dla dzieci i nie tylko. Dodatkowo

Continue reading