Agroturystyka

    Od kilkunastu lat można zobaczyć jak się narodziła nowa gałąź turystyki jaką jest agroturystyka. Niegdyś co wiązało się z wsią było obciachowe i nie modne. Dziś wiele osób mieszkających w miastach z roku na rok co raz częściej wybiera ofertę wszelkiej maści gospodarstw agroturystycznych. Takie gospodarstwa rozsiane są po całej Polsce i praktycznie w każdej turystycznej miejscowości można takie gospodarstwa znaleźć. Tak na prawdę najwięcej takich gospodarstw znajduje się nie daleko dużych miejscowości truistycznych, które przyciągają masę turystów i zwiedzających. Dlatego właśnie najlepszym pomysłem na otwarcie takiego gospodarstwa jest właśnie znalezienie takiego miejsca. Dziś obecnie najwięcej takich gospodarstw znajduje się we wschodniej Polsce, gdzie na wsi mieszka o wiele więcej ludzi niż w miastach.

    Obecnie ludzie nie zdają sobie sprawy, że z takiego miejsca można bardzo dobrze zarobić. Przede wszystkim najważniejsze jest aby dbać o swoich klientów i codziennie im dostarczać masę atrakcji. Dlatego powinniśmy posiadać dość duże gospodarstw które w swoim inwentarzu posiada na przykład rożnego rodzaju zwierzęta. Dobrze jeśli nasze gospodarstwo na przykład zajmuje się w produkcja regionalnych produktów. Dzięki temu w takim gospodarstwie będzie można częstować przyjezdnych swoimi produktami a przy okazji będzie można również sprzedać i reklamować swoje produkty poprzez pocztę pantoflową. Tak na prawdę trzeba sobie jasno powiedzieć, ze w naszym gospodarstwie powinny się znajdować rożnego rodzaju atrakcje które przyciągną klientów. Lokalizacja takiej bazy noclegowej jest również bardzo ważna. Gdyż jeśli w okolicy nie będzie żadnych ciekawych atrakcji turystycznych, turyści spędzający czas w naszym gospodarstwie będą po prostu po jakimś czasie się nudzić. Oczywiście nie muszą to być super nowoczesne atrakcje, jednak jeśli takie by się znalazły na pewno umiliłby czas przyjezdnym. Przede wszystkim udanym gospodarstwem agroturystycznym jest to które potrafi się wypromować i podkreślić swoje walory i atuty.

Monthly Archives: Marzec 2012

Polska turystyka

Musimy wiedzieć, że Polska jest krajem który się bardzo, ale to naprawdę bardzo rozwija, przecież jak weżniemy nie tylko pod uwagę nasza gospodarkę, ale również to jakie mamy podejście do wszystkich nowoczesnych technologii, to chyba powinnyśmy się bardzo cieszyć. Jak wiemy, kiedy państwo się rozwija, to zaczynają napływać pieniądze, ale nie mówimy tu o pieniądzach, które są potrzebne na rozwój, ale raczej o tych z naszego rozwoju, czyli czystego zarobku osób prywatnych. A jako, że społeczeństwo się bogaci, to ma ochotę trochę odpoczywać, a za tym idzie również Polskiej turystki nie tylko zagranicznej, ale przede wszystkim krajowej, do tego jak jeszcze dodamy, że pociągiem z warszawy do zakopanego jedziemy tylko sześć godzin, to już mamy pomysł jak możemy spędzać nas czas wolny od piątku, to niedzieli.

Ale zanim będziemy wsiadać w pociąg zastanówmy się jak to jest, z innymi rejonami

Continue reading

Wybór biura podróży

Jak chcemy jechać na wakacje, a nie wiemy za bardzo gdzie, to powinnyśmy się dobrze zastanowić nad swoją decyzją, ponieważ jak się przekonamy, to nie tylko jest nas problem, ale również biura, który będzie nam tą  podróż organizował. Powinnyśmy wiedzieć, że wakacje nasze są pokryte z praktycznie każdymi państwami, bo w sumie są takie państwa, w których sezon zaczyna się inaczej niż u nas, jednak przekonamy się, że nie tylko jest to bardzo skomplikowana sprawa pod względem finansowym, ponieważ jak wiemy, kiedy przychodzi sezon wszystko staje się znacznie droższe,  ale również pod względem atrakcji, przecież nie będziemy wiecznie się wylegiwać na plaży, tylko raczej chcemy cośkolwiek zobaczyć, bo inaczej to tylko wypadamy niepotrzebnie pieniądze.

Dlatego jak lecimy do Egiptu, to często poszukujemy odpowiednich rozwiązań, na przykład odwiedzenie piramid, oraz Sfinksa, jak do Francji to koniecznie musimy zobaczyć wieżę

Continue reading

Zwiedzanie centrum dziedzictwa szkła w Krośnie

Miejscem, które warto byłoby odwiedzić w wakacje jest „Centrum dziedzictwa szkła w Krośnie” Miejsce to łączy w sobie rozrywkę z elementami zdobywania wiedzy. Rzeczą, która zainteresuje niejednego z pewnością będzie prezentacja produkcji szkła. Każdy uczestnik specjalnych warsztatów będzie mógł samodzielnie „wydmuchać” sobie jakiś wybrany przez siebie przedmiot. Można będzie również w sposób doświadczalny po uprzednim zapoznaniu się z teorią z podstawowymi właściwościami szkła. Ważne jest, że każdy będzie mógł sam przeprowadzić swoje własne doświadczenie. W skutek czego na pewno łatwo będzie zapamiętać właściwości fizyczne szkła. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którzy lubią uczyć się przez zabawę oraz tych, którzy pragną nowych wrażeń. Na miejscu wyświetlane będą filmy oraz specjalne warsztaty, które mają na celu pokazanie nowych technologii.

Ci, którzy interesują się sztuką także będą mogli znaleźć coś dla siebie będą mogli oglądać i podziwiać wyjątkowe eksponaty sztuki szklarskiej.

Continue reading

Zwiedzanie Czech

Jeśli marzą ci się wyjątkowe i niezapomniane wakacje możesz śmiało zdecydować się na wyjazd do Czech do miejscowości zwane Kutna Hora. Warto już na początku wspomnieć, że miejscowość ta wpisana została na listę zabytków UNESCO. Miejscowość położona jest w okolicy 60 kilometrów od czeskiej stolicy. W czasach średniowiecz było to najbogatsze czeskie miasto. Wszystko dlatego iż znajdowały się tam kopalnie srebra. Warto zwrócić szczególną uwagę na średniowieczną katedrą św. Jakuba. Zbudowana została w 1330 roku i reprezentuje gotycki styl architektoniczny. Miejscem na, które warto byłoby zwrócić uwagę jest także pochodzący z 1338 roku kościół św. Barbary oraz kościół klasztorny NMP w którym uwagę przykuwa kaplica czaszek. Wnętrze zaprojektowano w 1709 roku. Warto zauważyć, że znajdują się także „kościane” ołtarze oraz ozdoby. Wartym odwiedzenia miejscem byłoby także kolegium jezuickie. Poza zabytkami sztuki sakralnej warto zwrócić uwagę na Dwór Włoski zaś dla

Continue reading

Zwiedzanie miejscowości Borkowo

Jeśli zdecydowanie bardziej interesują Cię walory turystyczne naszego ojczystego kraju niż liczne wyprawy zagraniczne na najbliższy wyjazd możesz wybrać położoną w województwie zachodniopomorskim o nazwie Borkowo. Miejscowość jest bardzo mała, liczy zaledwie 152 mieszkańców. Jeśli marzysz o wypoczynku na łonie natury wśród pięknych pagórków śmiało możesz pojechać właśnie tam. Warto zwrócić uwagę również na to, że jeśli planujesz urlop (lub dłuższy wypoczynek) możesz śmiało pamiętać, że odległość tej miejscowości od morza wynosi nieco ponad 30 kilometrów. Historia tego miejsca sięga czasów średniowiecza około 1270 roku. Na początku XVIII wieku istniał tutaj folwark. Obecnie pozostał po nim park wraz z dworkiem, który zajmuje sporą część wsi. Dzięki temu łatwo można będzie znaleźć odpowiednie miejsce na spacer. Warto zwrócić uwagę na to iż w Borkowie znajdują się lekkie wzniesienia (najwyższe 143 metry) i jest pasmem czołowo-morenowych wzniesień.

Warto wybrać to miejsce na

Continue reading