Agroturystyka

    Od kilkunastu lat można zobaczyć jak się narodziła nowa gałąź turystyki jaką jest agroturystyka. Niegdyś co wiązało się z wsią było obciachowe i nie modne. Dziś wiele osób mieszkających w miastach z roku na rok co raz częściej wybiera ofertę wszelkiej maści gospodarstw agroturystycznych. Takie gospodarstwa rozsiane są po całej Polsce i praktycznie w każdej turystycznej miejscowości można takie gospodarstwa znaleźć. Tak na prawdę najwięcej takich gospodarstw znajduje się nie daleko dużych miejscowości truistycznych, które przyciągają masę turystów i zwiedzających. Dlatego właśnie najlepszym pomysłem na otwarcie takiego gospodarstwa jest właśnie znalezienie takiego miejsca. Dziś obecnie najwięcej takich gospodarstw znajduje się we wschodniej Polsce, gdzie na wsi mieszka o wiele więcej ludzi niż w miastach.

    Obecnie ludzie nie zdają sobie sprawy, że z takiego miejsca można bardzo dobrze zarobić. Przede wszystkim najważniejsze jest aby dbać o swoich klientów i codziennie im dostarczać masę atrakcji. Dlatego powinniśmy posiadać dość duże gospodarstw które w swoim inwentarzu posiada na przykład rożnego rodzaju zwierzęta. Dobrze jeśli nasze gospodarstwo na przykład zajmuje się w produkcja regionalnych produktów. Dzięki temu w takim gospodarstwie będzie można częstować przyjezdnych swoimi produktami a przy okazji będzie można również sprzedać i reklamować swoje produkty poprzez pocztę pantoflową. Tak na prawdę trzeba sobie jasno powiedzieć, ze w naszym gospodarstwie powinny się znajdować rożnego rodzaju atrakcje które przyciągną klientów. Lokalizacja takiej bazy noclegowej jest również bardzo ważna. Gdyż jeśli w okolicy nie będzie żadnych ciekawych atrakcji turystycznych, turyści spędzający czas w naszym gospodarstwie będą po prostu po jakimś czasie się nudzić. Oczywiście nie muszą to być super nowoczesne atrakcje, jednak jeśli takie by się znalazły na pewno umiliłby czas przyjezdnym. Przede wszystkim udanym gospodarstwem agroturystycznym jest to które potrafi się wypromować i podkreślić swoje walory i atuty.

Monthly Archives: Listopad 2013

Na mały i na duży portfel

Marzysz o wyjątkowej podróży ale nie chcesz wydać na nią całych oszczędności? Nasi specjaliści doradzą gdzie pojechać aby nie zbankrutować. Tysiące miejsc które zarówno w dzień jak i w nocy wprawiają w zachwyt nie jednego amatora podróżowania. Ciekawą propozycją może być Chorwacja, państwo w Europie Południowej, nad Morzem Adriatyckim co roku przyciąga miliony turystów na swe piękne wyspy takie jak na przykład Krk, który posiada wyjątkowe piaszczyste plaże oraz wyjątkową atmosferę. Bułgaria oraz jej uroki są również pewnego rodzaju alternatywą dla drogich i kosztownych wycieczek.

Jeśli jednak stać nas na podróż w nieznane warto wybrać znacznie odleglejsze zakątki Świata. Swoją niesamowitością zachęca Kuba, Seszele (wyspy) oraz bliżej Polski położona wyspa o nazwie Malta, na której życie nocne nigdy nie ustaje a bawić się na imprezach możemy praktycznie 24 godziny na dobę. To wyjątkowe miejsce w którym każdy kto lubi się

Continue reading

Wyjątkowe państwo

Czasami ciężko może być nam wybrać miejsce na odpoczynek lub wakacje. Z rozmaitych kierunków jakie oferują nam biura podróży warty polecenia jest Egipt, państwo w Północną-wschodniej Afryce. Graniczy on z Izraelem oraz Strefą Gazy. Jest to atrakcyjny kierunek podróży zwłaszcza ze względu na budowle jakie wznosiły plemiona setki lat temu, zamieszkujące tamte tereny.

Piramidy są nie wątpliwie atrakcja na miarę Światową. Budowle w kształcie ostrosłupa przyciągają rzeszę turystów z niemal wszystkich zakątków Świata. Jeśli nie mamy pomysłu gdzie spędzić wakacje lub wczasy państwo położone w północnej Afryce świetnie się sprawdzi. Jest tam wiele atrakcji między innymi kanał sueski czy też uroki Świata podwodnego jakie oferuje nam Morze Czerwone. Znajduje się tam również przepiękna i malownicza riwiera Morza Czerwonego wraz z lagunami oraz przepięknymi piaszczystymi plażami. Na których można wylegiwać się całymi dniami i nocami. Jest to miasto godne polecenia, dlatego

Continue reading

Zadziwiająca Hiszpania

Uroki Hiszpanii docenił już nie jeden turysta. Wyjątkowo malownicza i ciepła Barcelona zaprasza nas do siebie swoimi wyjątkowymi atrakcjami. I nie mowa tu tylko o plażach i palmach. Ale o niesamowitych rzeczach stworzonych przez artystę Gaudiego miedzy innymi ogrody Gaudiego w parku Guell, lub arcydzieła architektury w centrum stolicy Katalonii. Niewątpliwym znakiem rozpoznawczym Barcelony jest La Sagrada Familia, budynek budowany od ponad 120 lat jest nie wątpliwie jedną z głównych wizytówek tego pięknego kraju.

Atrakcyjnych kierunków turystycznych jest cała masa, zadbaj o to aby wydane przez Ciebie pieniądze na wakacje lub wczasy były warte poświęcenia. Na Świecie jest wiele miejsc które zapierają dech w piersiach. Warto pytać o porady profesjonalistów, którzy zajmują się podróżami od wielu lat i którzy posiadają ogromnie doświadczenie w tej branży. Pamiętaj że Świat stoi przed tobą otworem, nie zmarnuj czasu siedząc w domu. Odkrywaj, poznawaj,

Continue reading

Formy turystyki

Turystyka polega na dobrowolnym przemieszczaniu się ludzi. Ludzie często zmęczeni, wykończeni latami pracy potrzebują wypoczynku. Jednakże wybór miejsca naszego ewentualnego wypoczynku nie jest wcale taki prosty. Należy dokładnie przemyśleć i zastanowić się nad tym co chcemy zwiedzać. Istnieje wiele form podziału turystyki. Na przykład turystyka poznawcza – w której wyróżniamy kilka pod grup, na przykład turystyka przyrodnicza – są to wyprawy mające na celu obserwowanie i poznawanie przyrody.

Po takiej wyprawie Świat zwierząt oraz roślin stoi dla nas otworem. Jest także geo turystyka – polegająca na podróżowaniu w celu poznawania form geologicznych takich jak na przykład wulkany lub jaskinie występujące na Świecie. Ostatnio coraz to większą popularność zyskuje Safari – czyli podróżowanie w pojazdach, najczęściej samochodami terenowymi oraz obserwowanie zwierząt. Ten typ podróżowania jest uprawiany na całym Świecie, jednakże największą popularność zdobyły wyprawy na Safari w dzikiej Afryce,