Agroturystyka

    Od kilkunastu lat można zobaczyć jak się narodziła nowa gałąź turystyki jaką jest agroturystyka. Niegdyś co wiązało się z wsią było obciachowe i nie modne. Dziś wiele osób mieszkających w miastach z roku na rok co raz częściej wybiera ofertę wszelkiej maści gospodarstw agroturystycznych. Takie gospodarstwa rozsiane są po całej Polsce i praktycznie w każdej turystycznej miejscowości można takie gospodarstwa znaleźć. Tak na prawdę najwięcej takich gospodarstw znajduje się nie daleko dużych miejscowości truistycznych, które przyciągają masę turystów i zwiedzających. Dlatego właśnie najlepszym pomysłem na otwarcie takiego gospodarstwa jest właśnie znalezienie takiego miejsca. Dziś obecnie najwięcej takich gospodarstw znajduje się we wschodniej Polsce, gdzie na wsi mieszka o wiele więcej ludzi niż w miastach.

    Obecnie ludzie nie zdają sobie sprawy, że z takiego miejsca można bardzo dobrze zarobić. Przede wszystkim najważniejsze jest aby dbać o swoich klientów i codziennie im dostarczać masę atrakcji. Dlatego powinniśmy posiadać dość duże gospodarstw które w swoim inwentarzu posiada na przykład rożnego rodzaju zwierzęta. Dobrze jeśli nasze gospodarstwo na przykład zajmuje się w produkcja regionalnych produktów. Dzięki temu w takim gospodarstwie będzie można częstować przyjezdnych swoimi produktami a przy okazji będzie można również sprzedać i reklamować swoje produkty poprzez pocztę pantoflową. Tak na prawdę trzeba sobie jasno powiedzieć, ze w naszym gospodarstwie powinny się znajdować rożnego rodzaju atrakcje które przyciągną klientów. Lokalizacja takiej bazy noclegowej jest również bardzo ważna. Gdyż jeśli w okolicy nie będzie żadnych ciekawych atrakcji turystycznych, turyści spędzający czas w naszym gospodarstwie będą po prostu po jakimś czasie się nudzić. Oczywiście nie muszą to być super nowoczesne atrakcje, jednak jeśli takie by się znalazły na pewno umiliłby czas przyjezdnym. Przede wszystkim udanym gospodarstwem agroturystycznym jest to które potrafi się wypromować i podkreślić swoje walory i atuty.

Monthly Archives: Grudzień 2013

Turystyka masowa

Jak wiadomo turystyka masowa może mieć negatywny wpływ na środowisko. Dlatego cały czas przybywa turystów którzy wybierają ekoturystyką jako alternatywę dla turystyki masowej. Za przykład tego rodzaju turystyki można podać krajoznawczą – mamy z nią do czynienia zazwyczaj na wczesnym etapie życia jakim jest szkoła. Wycieczki szkole, biwaki mają na celu właśnie poznanie określonego i zaplanowanego obiektu, miasta czy też regionu.

Popularne jest także podróżowanie w celach kulturalnych do miejsc które zawierają różnego rodzaju walory, celem jej jest zgłębianie wiedzy artystycznej oraz historycznej. Bardzo ciekawym przykładem aktywnej formy podróżowania jest podróżowanie tak zwane ‚filmowe’ polegające na organizowaniu wycieczek oraz podążaniu śladami głównych bohaterów filmowych. Na przykład Harry Potter lub Władca pierścieni. Dla fana kinematografii może być to jedna z najwspanialszych wycieczek w całym jego życiu oraz często spełnienie marzeń które powstawały podczas oglądania różnego rodzaju produkcji.