Agroturystyka

    Od kilkunastu lat można zobaczyć jak się narodziła nowa gałąź turystyki jaką jest agroturystyka. Niegdyś co wiązało się z wsią było obciachowe i nie modne. Dziś wiele osób mieszkających w miastach z roku na rok co raz częściej wybiera ofertę wszelkiej maści gospodarstw agroturystycznych. Takie gospodarstwa rozsiane są po całej Polsce i praktycznie w każdej turystycznej miejscowości można takie gospodarstwa znaleźć. Tak na prawdę najwięcej takich gospodarstw znajduje się nie daleko dużych miejscowości truistycznych, które przyciągają masę turystów i zwiedzających. Dlatego właśnie najlepszym pomysłem na otwarcie takiego gospodarstwa jest właśnie znalezienie takiego miejsca. Dziś obecnie najwięcej takich gospodarstw znajduje się we wschodniej Polsce, gdzie na wsi mieszka o wiele więcej ludzi niż w miastach.

    Obecnie ludzie nie zdają sobie sprawy, że z takiego miejsca można bardzo dobrze zarobić. Przede wszystkim najważniejsze jest aby dbać o swoich klientów i codziennie im dostarczać masę atrakcji. Dlatego powinniśmy posiadać dość duże gospodarstw które w swoim inwentarzu posiada na przykład rożnego rodzaju zwierzęta. Dobrze jeśli nasze gospodarstwo na przykład zajmuje się w produkcja regionalnych produktów. Dzięki temu w takim gospodarstwie będzie można częstować przyjezdnych swoimi produktami a przy okazji będzie można również sprzedać i reklamować swoje produkty poprzez pocztę pantoflową. Tak na prawdę trzeba sobie jasno powiedzieć, ze w naszym gospodarstwie powinny się znajdować rożnego rodzaju atrakcje które przyciągną klientów. Lokalizacja takiej bazy noclegowej jest również bardzo ważna. Gdyż jeśli w okolicy nie będzie żadnych ciekawych atrakcji turystycznych, turyści spędzający czas w naszym gospodarstwie będą po prostu po jakimś czasie się nudzić. Oczywiście nie muszą to być super nowoczesne atrakcje, jednak jeśli takie by się znalazły na pewno umiliłby czas przyjezdnym. Przede wszystkim udanym gospodarstwem agroturystycznym jest to które potrafi się wypromować i podkreślić swoje walory i atuty.

Monthly Archives: Kwiecień 2014

Turystyczne atrakcje Krety

Położona na Morzu Śródziemnym, grecka wyspa Kreta jest częstym kierunkiem wybieranym przez turystów z całego świata – nie tylko ze względu na stosunkowo nieduże koszty podróży i pobytu, ale także dzięki niezwykle urokliwym walorom przyrodniczym, jakie można podziwiać wyspie.

Do najchętniej odwiedzanych na miejscu atrakcji, należą przede wszystkim: jezioro Kournas, położone przy majestatycznym zboczu Gór Białych; ruiny portu Falasarna, będącego w starożytności jednym z najważniejszych ośrodków morskich w okolicy; Rethymnon, popularny przede wszystkim ze względu na niezwykle ciekawe budowle i zabytki, a także rozmaite wąwozy (m. in. Samaria, Imbros, Aradena i Agia Irini), których całkowite przejście może zająć nawet kilka godzin.

Dlaczego warto wybrać się do Hiszpanii?

Królestwo Hiszpańskie jest niezwykle zróżnicowane, zarówno jeśli chodzi o ukształtowanie geograficzne, jak i różnorodność wszelkich zabytków. Nie bez powodu Hiszpania jest jednym z dziesięciu najchętniej wybieranych kierunków turystycznych na świecie.

Region ten jest szczególnie znany dzięki oferowanym walorom wypoczynkowym – niegasnące słońce, złoty piasek i ciepła woda morska, a po zachodzie słońca bogate, wesołe i beztroskie życie nocne na ulicach, w barach i rozmaitych klubach. Turystów przyciągają też popularne, hiszpańskie "Fiesty", odbywające się niemal przez cały rok.

Hiszpania jest również chętnie wybierana przez pielgrzymów, pragnących osobiście przejść popularny Szlak Świętego Jakuba. Trasa wiedzie do galicyjskiej katedry w Santiago de Compostela.

Odkryj uroki Islandii

Chciałbyś pojechać w miejsce unikalne i jedyne w swoim rodzaju, którego próżno szukać w rozmaitych katalogach biur turystycznych? Na Islandię (m. in. ze względu na dość wysokie ceny, ale także ścisłe restrykcje dotyczące turystyki) dociera niewiele ponad 300 tys. turystów rocznie – naturalne walory przyrodnicze są dzięki temu zachowane w niemal idealnym stopniu.

Paradoksalnie jednak, Islandia może się pochwalić nadzwyczaj dobrze rozwiniętą bazą noclegową (aczkolwiek pobyt warto zamówić z odpowiednio dużym wyprzedzeniem) i bogatą ofertą turystyczną.

Do najbardziej popularnych atrakcji na Islandii należą m. in. wyprawy na obserwację wielorybów, wycieczki poza koło podbiegunowe, a także samochodowe wyprawy na niezamieszkałe tereny.

Turystyka w Tatrach

Nie trzeba jechać za granicę, żeby podziwiać niezapomniane widoki i przemierzyć różne ciekawe szlaki górskie, oferujące wielogodzinne spacery przy zapierających dech w piersiach okolicznościach przyrody.

Polskie Tatry oferują wiele urokliwych, wartych odwiedzenia miejscówek, do których należą m. in. górskie jezioro Morskie Oko, Dolina Kościeliska, czy popularny szczyt na Giewoncie. Turystyka w Tatrach funkcjonuje także zimą, dzięki stale rozwijanej sieci kurortów i ośrodków narciarskich.

Noclegu w regionie można szukać zarówno w luksusowych hotelach i pensjonatach, znajdujących się w najważniejszych tatrzańskich miastach, jak również w schronisku na szlaku, oferującym zazwyczaj nie tylko tani pokój, ale także ciepły posiłek za niewielką cenę.

Na wakacje do Chorwacji

Położona u wybrzeży Morza Adriatyckiego, Chorwacja jest niezwykle popularna m. in. ze względu na sporą różnorodność rozmaitych baz turystycznych, a także urokliwe, zapadające w pamięć krajobrazy i śliczne nadmorskie miasteczka.

Zwiedzając region, warto zdecydować się na wynajęcie jachtu, pozwalającego co noc zatrzymywać się w nowym, całkowicie nieznanym miejscu i podziwiać linię brzegową z całkowicie odmiennej perspektywy.

Chorwacja to także szereg zabytkowych miast, do których należą m. in. Dubrownik, Split, czy Pula. Miłośnicy przyrody powinni też koniecznie odwiedzić, popularne wśród wielu turystów Jeziora Plitwickie, położone w odległości 140 kilometrów od stolicy kraju, Zagrzebia i słynące z zapierających dech w piersiach widoków.