Agroturystyka

    Od kilkunastu lat można zobaczyć jak się narodziła nowa gałąź turystyki jaką jest agroturystyka. Niegdyś co wiązało się z wsią było obciachowe i nie modne. Dziś wiele osób mieszkających w miastach z roku na rok co raz częściej wybiera ofertę wszelkiej maści gospodarstw agroturystycznych. Takie gospodarstwa rozsiane są po całej Polsce i praktycznie w każdej turystycznej miejscowości można takie gospodarstwa znaleźć. Tak na prawdę najwięcej takich gospodarstw znajduje się nie daleko dużych miejscowości truistycznych, które przyciągają masę turystów i zwiedzających. Dlatego właśnie najlepszym pomysłem na otwarcie takiego gospodarstwa jest właśnie znalezienie takiego miejsca. Dziś obecnie najwięcej takich gospodarstw znajduje się we wschodniej Polsce, gdzie na wsi mieszka o wiele więcej ludzi niż w miastach.

    Obecnie ludzie nie zdają sobie sprawy, że z takiego miejsca można bardzo dobrze zarobić. Przede wszystkim najważniejsze jest aby dbać o swoich klientów i codziennie im dostarczać masę atrakcji. Dlatego powinniśmy posiadać dość duże gospodarstw które w swoim inwentarzu posiada na przykład rożnego rodzaju zwierzęta. Dobrze jeśli nasze gospodarstwo na przykład zajmuje się w produkcja regionalnych produktów. Dzięki temu w takim gospodarstwie będzie można częstować przyjezdnych swoimi produktami a przy okazji będzie można również sprzedać i reklamować swoje produkty poprzez pocztę pantoflową. Tak na prawdę trzeba sobie jasno powiedzieć, ze w naszym gospodarstwie powinny się znajdować rożnego rodzaju atrakcje które przyciągną klientów. Lokalizacja takiej bazy noclegowej jest również bardzo ważna. Gdyż jeśli w okolicy nie będzie żadnych ciekawych atrakcji turystycznych, turyści spędzający czas w naszym gospodarstwie będą po prostu po jakimś czasie się nudzić. Oczywiście nie muszą to być super nowoczesne atrakcje, jednak jeśli takie by się znalazły na pewno umiliłby czas przyjezdnym. Przede wszystkim udanym gospodarstwem agroturystycznym jest to które potrafi się wypromować i podkreślić swoje walory i atuty.

Monthly Archives: Maj 2014

Zakochaj się w Wyspach Kanaryjskich

Na ten niezwykły, należący do królestwa Hiszpanii archipelag składa się trzynaście nadzwyczaj zróżnicowanych, urokliwych wysp wulkanicznych, położonych na Ocenie Atlantyckim. Wyspy Kanaryjskie to nie tylko piasek i krystalicznie czysta woda morska, ale także piękne, majestatyczne góry i lasy laurowe, a także duża ilość zabytków do odwiedzenia.

Chcąc się osobiście przekonać o wszystkich atrakcjach, jakie oferują Wyspy Kanaryjskie, można się zdecydować na profesjonalną, specjalnie zorganizowaną wycieczkę z biurem podróży bądź samemu zarezerwować sobie przelot i nocleg (oferta rozmaitych hoteli i pensjonatów jest naprawdę ogromna, tak samo jak przelotów last minute) i np. wynająć na miejscu samochód, który umożliwi niezależne podróżowanie.

Fenomen turystyki morskiej

W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się mniej standardowy sposób spędzania urlopu. Popularność zdobywają rozmaite, luksusowe rejsy wycieczkowe po morzach i oceanach (trwające nieraz całe tygodnie), a także różnorakie wypożyczalnie jachtów i innych sprzętów do żeglugi przybrzeżnej.

Turystyka morska stała się szczególnie opłacalnym źródłem dochodu. Na polskich Mazurach, w sezonie czasem ciężko znaleźć choćby skrawek wolnej przestrzeni, gdyż wszędzie roi się od żagli, kajaków, rowerów wodnych, czy motorówek.

Powodzenie mają także rozmaite kursy nurkowania z użyciem profesjonalnego sprzętu. Na podobny kurs, wielu ludzi wyjeżdża czasem na drugi koniec świata, aby w pełni skorzystać z zabawy, jaką oferuje nurkowanie głębinowe.

Pokochaj polskie Mazury

Zamiast godzinami szukać atrakcyjnych, zagranicznych wycieczek last minute, spróbuj dać szansę urokliwemu pomnikowi przyrody, jaki stanowią nasze polskie Mazury, nominowane swego czasu do Nowych 7 Cudów Natury.

Region jest szczególnie popularny wśród żeglarzy jachtowych, od lat odwiedzających tak znane, mazurskie miejscowości, jak Sztynort, Mikołajki, czy Ruciane-Nida. Mazury stanowią jednak atrakcję dla wszystkich, którzy cenią sobie niezwykłe walory przyrodnicze w postaci unikatowej fauny i flory.

Turystyka mazurska jest sukcesywnie rozwijana od lat. Oprócz rozmaitych, niedrogich wycieczek, możliwych do wykupienia, można zdecydować się na takie atrakcje, jak np. skok spadochronowy, czy lot motolotnią lub samolotem.

Nowa Zelandia – raj na końcu świata

Lubisz miejsca unikalne, inne niż wszystkie, takie, których uroku nie potrafią oddać nawet najlepsze zdjęcia? Wybierz się na koniec świata – do Nowej Zelandii, słynącej przede wszystkim z zapierających dech w piersiach, niezapomnianych widoków. Z podobną tezą zgodzi się zapewne każdy fan "Władcy Pierścieni", znakomita część tego filmu bowiem, była kręcona właśnie w Nowej Zelandii.

Region ten to jednak nie tylko nieskażone cywilizacją, piękne krajobrazy, ale także ostoja wszelkich sportów – od windsurfingu i kajakarstwa, przez żeglarstwo i narty wodne, aż do ekstremalnych spływów górskich, skoków na bungee, czy rajdów odrzutowymi motorówkami. W Nowej Zelandii odnajdą się także wszyscy fani narciarstwa, a tygodniowy pobyt w kurorcie wcale nie jest tak drogi, jak mogłoby to wynikać z powszechnej opinii.