Agroturystyka

    Od kilkunastu lat można zobaczyć jak się narodziła nowa gałąź turystyki jaką jest agroturystyka. Niegdyś co wiązało się z wsią było obciachowe i nie modne. Dziś wiele osób mieszkających w miastach z roku na rok co raz częściej wybiera ofertę wszelkiej maści gospodarstw agroturystycznych. Takie gospodarstwa rozsiane są po całej Polsce i praktycznie w każdej turystycznej miejscowości można takie gospodarstwa znaleźć. Tak na prawdę najwięcej takich gospodarstw znajduje się nie daleko dużych miejscowości truistycznych, które przyciągają masę turystów i zwiedzających. Dlatego właśnie najlepszym pomysłem na otwarcie takiego gospodarstwa jest właśnie znalezienie takiego miejsca. Dziś obecnie najwięcej takich gospodarstw znajduje się we wschodniej Polsce, gdzie na wsi mieszka o wiele więcej ludzi niż w miastach.

    Obecnie ludzie nie zdają sobie sprawy, że z takiego miejsca można bardzo dobrze zarobić. Przede wszystkim najważniejsze jest aby dbać o swoich klientów i codziennie im dostarczać masę atrakcji. Dlatego powinniśmy posiadać dość duże gospodarstw które w swoim inwentarzu posiada na przykład rożnego rodzaju zwierzęta. Dobrze jeśli nasze gospodarstwo na przykład zajmuje się w produkcja regionalnych produktów. Dzięki temu w takim gospodarstwie będzie można częstować przyjezdnych swoimi produktami a przy okazji będzie można również sprzedać i reklamować swoje produkty poprzez pocztę pantoflową. Tak na prawdę trzeba sobie jasno powiedzieć, ze w naszym gospodarstwie powinny się znajdować rożnego rodzaju atrakcje które przyciągną klientów. Lokalizacja takiej bazy noclegowej jest również bardzo ważna. Gdyż jeśli w okolicy nie będzie żadnych ciekawych atrakcji turystycznych, turyści spędzający czas w naszym gospodarstwie będą po prostu po jakimś czasie się nudzić. Oczywiście nie muszą to być super nowoczesne atrakcje, jednak jeśli takie by się znalazły na pewno umiliłby czas przyjezdnym. Przede wszystkim udanym gospodarstwem agroturystycznym jest to które potrafi się wypromować i podkreślić swoje walory i atuty.

podróżowanie

Atrakcje turystyczne Rzeszowa

Będąc w Rzeszowie warto zwrócić uwagę na nowo otwartą podziemną trasę turystyczną. Jest to szereg piwnic obecnie wzbogaconych o eksponaty historyczne. Budowano je bardzo wiele lat. Rozpoczęto w czasach średniowiecza. Miasto położone było na skrzyżowaniu dwóch szlaków handlowych dlatego też budowano piwnice pod kamienicami aby móc gdzieś gromadzić towary. Piwnice pełniły rolę magazynów a czasem nawet i sklepów. Po rozbiorach Polski sytuacja handlowa uległa pogorszeniu i piwnice przestały być potrzebne. Z tego powodu znaczną część zasypano lub zamurowano. Podczas II wojny światowej niektóre z nich (te które były jeszcze sprawne) służyły jako dobra kryjówka. Ukrywali się w nich Żydzi uciekający z rzeszowskiego getta. Trasa liczy około 15 korytarzy i 25 piwnic. Pomysł na otwarcie tej trasy wziął się z konieczności umocnienia piwnic aby nie zawaliła się Starówka. Rzeczą, którą warto zobaczyć jest „Korytarz Herbowy” w którym znajdują się herby dawnych

Continue reading

Zabytkowa kopalnia nafty w Krośnie

Czasem dobrze jest uświadomić sobie pewne ważne rzeczy z zakresu naszej historii i kultury. Czy wiedziałeś o tym, że w Polsce dokładnie na Podkarpaciu w małej miejscowości zwanej Bóbrka usytuowanej niedaleko Krosna znajduje się jedna z najstarszych światowych kopalni ropy naftowej. Wszystko dzięki zasłudze Ignacego Łukasiewicza. Jego przygoda z wydobywaniem ropy w tym miejscu rozpoczęła się w 1854 roku. Ważne jest to, że kopalnia po dziś dzień funkcjonuje. Właśnie Łukasiewicz wynalazł ropę naftową. Był farmaceutą, który większość swojego życia spędził na badaniu licznych właściwości nafty. On także wynalazł i skonstruował liczne sprzęty dzięki, którym można w łatwiejszy sposób wydobyć ropę. Jego wynalazki znane były na całym świecie. Najcenniejsze są kopanki ropne „Franek” z roku 1860 roku oraz „Janina” z roku1878.

Na terenie muzeum znajduje się także i dom założyciela w którym znajduje się bardzo wiele pamiątek po Ignacym Łukasiewiczu. Należą

Continue reading