Agroturystyka

    Od kilkunastu lat można zobaczyć jak się narodziła nowa gałąź turystyki jaką jest agroturystyka. Niegdyś co wiązało się z wsią było obciachowe i nie modne. Dziś wiele osób mieszkających w miastach z roku na rok co raz częściej wybiera ofertę wszelkiej maści gospodarstw agroturystycznych. Takie gospodarstwa rozsiane są po całej Polsce i praktycznie w każdej turystycznej miejscowości można takie gospodarstwa znaleźć. Tak na prawdę najwięcej takich gospodarstw znajduje się nie daleko dużych miejscowości truistycznych, które przyciągają masę turystów i zwiedzających. Dlatego właśnie najlepszym pomysłem na otwarcie takiego gospodarstwa jest właśnie znalezienie takiego miejsca. Dziś obecnie najwięcej takich gospodarstw znajduje się we wschodniej Polsce, gdzie na wsi mieszka o wiele więcej ludzi niż w miastach.

    Obecnie ludzie nie zdają sobie sprawy, że z takiego miejsca można bardzo dobrze zarobić. Przede wszystkim najważniejsze jest aby dbać o swoich klientów i codziennie im dostarczać masę atrakcji. Dlatego powinniśmy posiadać dość duże gospodarstw które w swoim inwentarzu posiada na przykład rożnego rodzaju zwierzęta. Dobrze jeśli nasze gospodarstwo na przykład zajmuje się w produkcja regionalnych produktów. Dzięki temu w takim gospodarstwie będzie można częstować przyjezdnych swoimi produktami a przy okazji będzie można również sprzedać i reklamować swoje produkty poprzez pocztę pantoflową. Tak na prawdę trzeba sobie jasno powiedzieć, ze w naszym gospodarstwie powinny się znajdować rożnego rodzaju atrakcje które przyciągną klientów. Lokalizacja takiej bazy noclegowej jest również bardzo ważna. Gdyż jeśli w okolicy nie będzie żadnych ciekawych atrakcji turystycznych, turyści spędzający czas w naszym gospodarstwie będą po prostu po jakimś czasie się nudzić. Oczywiście nie muszą to być super nowoczesne atrakcje, jednak jeśli takie by się znalazły na pewno umiliłby czas przyjezdnym. Przede wszystkim udanym gospodarstwem agroturystycznym jest to które potrafi się wypromować i podkreślić swoje walory i atuty.

turysta

Zwiedzanie centrum dziedzictwa szkła w Krośnie

Miejscem, które warto byłoby odwiedzić w wakacje jest „Centrum dziedzictwa szkła w Krośnie” Miejsce to łączy w sobie rozrywkę z elementami zdobywania wiedzy. Rzeczą, która zainteresuje niejednego z pewnością będzie prezentacja produkcji szkła. Każdy uczestnik specjalnych warsztatów będzie mógł samodzielnie „wydmuchać” sobie jakiś wybrany przez siebie przedmiot. Można będzie również w sposób doświadczalny po uprzednim zapoznaniu się z teorią z podstawowymi właściwościami szkła. Ważne jest, że każdy będzie mógł sam przeprowadzić swoje własne doświadczenie. W skutek czego na pewno łatwo będzie zapamiętać właściwości fizyczne szkła. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którzy lubią uczyć się przez zabawę oraz tych, którzy pragną nowych wrażeń. Na miejscu wyświetlane będą filmy oraz specjalne warsztaty, które mają na celu pokazanie nowych technologii.

Ci, którzy interesują się sztuką także będą mogli znaleźć coś dla siebie będą mogli oglądać i podziwiać wyjątkowe eksponaty sztuki szklarskiej.

Continue reading

Atrakcje turystyczne Rzeszowa

Będąc w Rzeszowie warto zwrócić uwagę na nowo otwartą podziemną trasę turystyczną. Jest to szereg piwnic obecnie wzbogaconych o eksponaty historyczne. Budowano je bardzo wiele lat. Rozpoczęto w czasach średniowiecza. Miasto położone było na skrzyżowaniu dwóch szlaków handlowych dlatego też budowano piwnice pod kamienicami aby móc gdzieś gromadzić towary. Piwnice pełniły rolę magazynów a czasem nawet i sklepów. Po rozbiorach Polski sytuacja handlowa uległa pogorszeniu i piwnice przestały być potrzebne. Z tego powodu znaczną część zasypano lub zamurowano. Podczas II wojny światowej niektóre z nich (te które były jeszcze sprawne) służyły jako dobra kryjówka. Ukrywali się w nich Żydzi uciekający z rzeszowskiego getta. Trasa liczy około 15 korytarzy i 25 piwnic. Pomysł na otwarcie tej trasy wziął się z konieczności umocnienia piwnic aby nie zawaliła się Starówka. Rzeczą, którą warto zobaczyć jest „Korytarz Herbowy” w którym znajdują się herby dawnych

Continue reading