Agroturystyka

    Od kilkunastu lat można zobaczyć jak się narodziła nowa gałąź turystyki jaką jest agroturystyka. Niegdyś co wiązało się z wsią było obciachowe i nie modne. Dziś wiele osób mieszkających w miastach z roku na rok co raz częściej wybiera ofertę wszelkiej maści gospodarstw agroturystycznych. Takie gospodarstwa rozsiane są po całej Polsce i praktycznie w każdej turystycznej miejscowości można takie gospodarstwa znaleźć. Tak na prawdę najwięcej takich gospodarstw znajduje się nie daleko dużych miejscowości truistycznych, które przyciągają masę turystów i zwiedzających. Dlatego właśnie najlepszym pomysłem na otwarcie takiego gospodarstwa jest właśnie znalezienie takiego miejsca. Dziś obecnie najwięcej takich gospodarstw znajduje się we wschodniej Polsce, gdzie na wsi mieszka o wiele więcej ludzi niż w miastach.

    Obecnie ludzie nie zdają sobie sprawy, że z takiego miejsca można bardzo dobrze zarobić. Przede wszystkim najważniejsze jest aby dbać o swoich klientów i codziennie im dostarczać masę atrakcji. Dlatego powinniśmy posiadać dość duże gospodarstw które w swoim inwentarzu posiada na przykład rożnego rodzaju zwierzęta. Dobrze jeśli nasze gospodarstwo na przykład zajmuje się w produkcja regionalnych produktów. Dzięki temu w takim gospodarstwie będzie można częstować przyjezdnych swoimi produktami a przy okazji będzie można również sprzedać i reklamować swoje produkty poprzez pocztę pantoflową. Tak na prawdę trzeba sobie jasno powiedzieć, ze w naszym gospodarstwie powinny się znajdować rożnego rodzaju atrakcje które przyciągną klientów. Lokalizacja takiej bazy noclegowej jest również bardzo ważna. Gdyż jeśli w okolicy nie będzie żadnych ciekawych atrakcji turystycznych, turyści spędzający czas w naszym gospodarstwie będą po prostu po jakimś czasie się nudzić. Oczywiście nie muszą to być super nowoczesne atrakcje, jednak jeśli takie by się znalazły na pewno umiliłby czas przyjezdnym. Przede wszystkim udanym gospodarstwem agroturystycznym jest to które potrafi się wypromować i podkreślić swoje walory i atuty.

zamek

Turystyka, a nauka historii

Turystyka niesie ze sobą wiele możliwości zarówno rozwoju danych terenów, ale także przekazywania historii w zupełnie inny bardziej przystępny sposób, warto zapoznawać sicze zmianami zachodzącymi w naszym kraju, ponieważ i na naszych oczach maja miejsca zdarzenia historyczne, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego do końca sprawę. Każdy teren w naszym kraju posiada pewne miejsca, które mają charakter religijny sentymentalny czy jakikolwiek ładunek emocjonalny, który przekazywany innym pokoleniom pozwala na pielęgnowanie wspomnień i pamięci o danych miejscach, istnieje także bardzo wiele zapomnianych miejsc, o których nie chcemy w zasadzie pamiętać albo mieszkańcy w obawie przed turystami wola nie mówić głośno nawet o ich istnieniu, co bardzo często niestety kończy się zrujnowaniem pięknych miejsc lub niestety zrównaniem z ziemią kawałka naszej Polskiej historii.

Ważne jest, że zaczynamy zwracać na takie sytuacje coraz więcej uwagi sami zaczynamy dbać o dobra narodowe, które

Continue reading

Piękno średniowiecznych zabytków

Jeśli bardzo interesują Cię zabytki oraz ruiny zamków, klasztorów i inne warto byś zajrzał na Kieleczczyznę. Tutaj znajduje się część słynnego Europejskiego Szlaku Cysterskiego. Warto zwrócić uwagę na to, że znajduje się tutaj bardzo wiele zabytków z czasów średniowiecza. Warto pamiętać podczas zwiedzania o tym, że cystersi zajmowali się bardzo wieloma rzeczami. Prowadzili hodowle zwierząt, zajmowali się tkactwem, młynarstwem, hutnictwem i górnictwem. Dziś możemy obserwować pozostałości po ich budynkach, co prawda różnie zachowane. Przez miasta Jędrzejów, Koprzywnicę i Wąchock przebiega świętokrzyski odcinek szlaku cysterskiego. Swoją podróż w przeszłość dobrze jest rozpocząć w Jędrzejowie. Tutaj znajduje się najstarsze polskie opactwo cystersów pochodzące z pierwszej połowy XII wieku. W roku 1210 wzniesiono tam istniejącą po dziś dzień bazylikę ,którą na nasze nieszczęście przebudowano na styl barokowy. Pozostałości z czasów średniowiecza stanowi romańska półkolista wieża. W krypcie tego kościoła pochowany jest bł. Wincenty

Continue reading

Piękno województwa zachodniopomorskiego

Województwo Zachodniopomorskie także może być ciekawe. To tutaj znajduje się o dziwo aż 44 polskie wyspy. Miejsce to związane jest ściśle z Morzem Bałtyckim, Zalewem Szczecińskim oraz rzeką o nazwie Świna. Należą do nich między innymi Wolin i Uznam. Będąc w okolicy warto zwrócić uwagę na kompleks trzech fortyfikacji w Świnoujściu zwane Twierdzą Świnoujście. Powstały one w celu obrony portu Świnoujścia. W XIX wieku zbudowały je wojska pruskie. Warto zwrócić uwagę na Fort Anioła przypominający do złudzenia rzymski zamek Św. Anioła. W jego wnętrzu znajdują się elementy pochodzące z średniowiecza oraz na przykład z czasów II Wojny Światowej. Ciekawym jest także fort Geharda, należy on do twierdzy Świnoujście. Komendant tego fortu zobowiązany jest przeprowadzić musztrę. Po jej zakończeniu uczestnik otrzymuje specjalny certyfikat pozwalający na wystrzał z armaty z XIX wieku.

Jest to wielka atrakcją dla dzieci i nie tylko. Dodatkowo

Continue reading