Agroturystyka

    Od kilkunastu lat można zobaczyć jak się narodziła nowa gałąź turystyki jaką jest agroturystyka. Niegdyś co wiązało się z wsią było obciachowe i nie modne. Dziś wiele osób mieszkających w miastach z roku na rok co raz częściej wybiera ofertę wszelkiej maści gospodarstw agroturystycznych. Takie gospodarstwa rozsiane są po całej Polsce i praktycznie w każdej turystycznej miejscowości można takie gospodarstwa znaleźć. Tak na prawdę najwięcej takich gospodarstw znajduje się nie daleko dużych miejscowości truistycznych, które przyciągają masę turystów i zwiedzających. Dlatego właśnie najlepszym pomysłem na otwarcie takiego gospodarstwa jest właśnie znalezienie takiego miejsca. Dziś obecnie najwięcej takich gospodarstw znajduje się we wschodniej Polsce, gdzie na wsi mieszka o wiele więcej ludzi niż w miastach.

    Obecnie ludzie nie zdają sobie sprawy, że z takiego miejsca można bardzo dobrze zarobić. Przede wszystkim najważniejsze jest aby dbać o swoich klientów i codziennie im dostarczać masę atrakcji. Dlatego powinniśmy posiadać dość duże gospodarstw które w swoim inwentarzu posiada na przykład rożnego rodzaju zwierzęta. Dobrze jeśli nasze gospodarstwo na przykład zajmuje się w produkcja regionalnych produktów. Dzięki temu w takim gospodarstwie będzie można częstować przyjezdnych swoimi produktami a przy okazji będzie można również sprzedać i reklamować swoje produkty poprzez pocztę pantoflową. Tak na prawdę trzeba sobie jasno powiedzieć, ze w naszym gospodarstwie powinny się znajdować rożnego rodzaju atrakcje które przyciągną klientów. Lokalizacja takiej bazy noclegowej jest również bardzo ważna. Gdyż jeśli w okolicy nie będzie żadnych ciekawych atrakcji turystycznych, turyści spędzający czas w naszym gospodarstwie będą po prostu po jakimś czasie się nudzić. Oczywiście nie muszą to być super nowoczesne atrakcje, jednak jeśli takie by się znalazły na pewno umiliłby czas przyjezdnym. Przede wszystkim udanym gospodarstwem agroturystycznym jest to które potrafi się wypromować i podkreślić swoje walory i atuty.

Tanie hostele

102Jeśli jesteś zainteresowany spędzeniem wakacji jak najtaniej, powinieneś zminimalizować koszty przejazdu oraz koszty noclegów. Są to dwie główne pozycje w budżecie każdej podróży. Sposobem na tanie podróżowanie jest spanie w hostelach, w salach wieloosobowych. Nocleg w takich hostelach kosztuje około piętnaście euro za jedną noc. Jest to równoznacznik około sześćdziesięciu złotych polskich. W Polsce hostele kosztują około dwadzieścia złotych jeśli posiadamy legitymację studencką. W czasie kiedy już nie mamy legitymacji, zazwyczaj nocleg w hostelu będzie nas wynosił około czterdzieści złotych w najtańszej wieloosobowej sali. Spędzanie czasu w hostelu nie jest niczym szczególnym dla osoby, która chce wypocząć. Wyposażenie pokoju jest zawsze bardzo skromne, znajdują się w środku najbardziej niezbędne sprzęty. Jednakże jest to jedyna możliwość na to aby spędzić noc w cenie najniższej spośród wszystkich możliwych dostępnych na rynku usług turystycznych.

Sale wieloosobowe w hostelach zazwyczaj pozbawione są łazienki, ale często można znaleźć w nich krany, a także w pokojach można znaleźć czajniki elektryczne, w których można gotować sobie herbatę lub kawę oraz inne napoje gorące. Hostele to miejsca, w których często spędzanie czasu w dzień jest ograniczone, należy wyjść z hostelu około godziny jedenastej aby móc udostępnić sale do sprzątania. Wtedy do środka wchodzi pani sprzątaczka, która ma obowiązek wyczyścić podłogę. Hostele to miejsce dobre dla osób, które są młode i którym niepotrzebny jest żaden komfort wypoczynku. Jeśli potrzebujesz odrobinę prywatności i intymności, możesz udać się do sali, w której znajdują się tylko dwa łózka – dla ciebie i towarzysza, cena jest wtedy wyższa. W hostelach znajdują się zazwyczaj wspólne kuchnie, w których każdy może przechowywać swoje rzeczy bez obaw o kradzież. Niektóre hostele ponadto dysponują przechowalnią bagażu, w której można zostawić swoje bagaże na czas wychodzenia na zewnątrz. Jest to przeznaczone dla osób, które mają obawy o swój dobytek w sali wieloosobowej.

3 Responses to Tanie hostele

Dodaj komentarz