Agroturystyka

    Od kilkunastu lat można zobaczyć jak się narodziła nowa gałąź turystyki jaką jest agroturystyka. Niegdyś co wiązało się z wsią było obciachowe i nie modne. Dziś wiele osób mieszkających w miastach z roku na rok co raz częściej wybiera ofertę wszelkiej maści gospodarstw agroturystycznych. Takie gospodarstwa rozsiane są po całej Polsce i praktycznie w każdej turystycznej miejscowości można takie gospodarstwa znaleźć. Tak na prawdę najwięcej takich gospodarstw znajduje się nie daleko dużych miejscowości truistycznych, które przyciągają masę turystów i zwiedzających. Dlatego właśnie najlepszym pomysłem na otwarcie takiego gospodarstwa jest właśnie znalezienie takiego miejsca. Dziś obecnie najwięcej takich gospodarstw znajduje się we wschodniej Polsce, gdzie na wsi mieszka o wiele więcej ludzi niż w miastach.

    Obecnie ludzie nie zdają sobie sprawy, że z takiego miejsca można bardzo dobrze zarobić. Przede wszystkim najważniejsze jest aby dbać o swoich klientów i codziennie im dostarczać masę atrakcji. Dlatego powinniśmy posiadać dość duże gospodarstw które w swoim inwentarzu posiada na przykład rożnego rodzaju zwierzęta. Dobrze jeśli nasze gospodarstwo na przykład zajmuje się w produkcja regionalnych produktów. Dzięki temu w takim gospodarstwie będzie można częstować przyjezdnych swoimi produktami a przy okazji będzie można również sprzedać i reklamować swoje produkty poprzez pocztę pantoflową. Tak na prawdę trzeba sobie jasno powiedzieć, ze w naszym gospodarstwie powinny się znajdować rożnego rodzaju atrakcje które przyciągną klientów. Lokalizacja takiej bazy noclegowej jest również bardzo ważna. Gdyż jeśli w okolicy nie będzie żadnych ciekawych atrakcji turystycznych, turyści spędzający czas w naszym gospodarstwie będą po prostu po jakimś czasie się nudzić. Oczywiście nie muszą to być super nowoczesne atrakcje, jednak jeśli takie by się znalazły na pewno umiliłby czas przyjezdnym. Przede wszystkim udanym gospodarstwem agroturystycznym jest to które potrafi się wypromować i podkreślić swoje walory i atuty.

Współczesna Wenecja

212Niegdyś jedno z mocarstw Morza Śródziemnego. Wielkie miasto kupieckie, które posiadało ogromną flotę statków, dziś już tylko bardzo popularne miasto truistyczne na świecie. Przede wszystkim Wenecja to nic innego jak miasto zakochanych. To właśnie tutaj bardzo często przyjeżdżają młodzi ludzie tuż po ślubie, by właśnie w tym miejscu celebrować swój miesiąc miodowy. Przede wszystkim Wenecja jest to miasto położone na ponad stu wysepkach. Jest to z pewnością miasto które posiada największą ilość mostów z pośród wszystkich miast świata. Obecnie ich liczbę szacuje się na ponad czterysta. Wszystkie mosty łącze wszystkie dzielnice w mieście, dzięki czemu dotarcie na z jednego końca miasta na drugie jest szybkie i bardzo przyjemne. Każdy z tych mostów posiada swoją własną odmienną historię. Ogólnie miasto jest podzielone na kilka dzielnic, które przede wszystkim rozlokowane są na największych wyspach. Wszystkie dzielnice są oplatane ponad dwustoma kanałami. Niegdyś jeszcze każda z tych dzielnic posiadała swój własny dialekt, co sprawiało że rodowity mieszkaniec tego miast, mógł w szybkim czasie odgadnąć z jakiej dzielnicy miasta pochodzi dana osoba. Dziś powoli rdzennych mieszkańców Wenecji jest bardzo mało, jednak ci co zostali próbują za wszelką ceną pokazać swoja kulturę. Jednak to co przyciąga masę zakochanych to przede wszystkim pływające po całym mieście gondole, na których można we dwójkę wybrać się na romantyczny rejs kanałami wokół całej Wenecji. Dziś można powiedzieć, że całe miasto jest to wielkie centrum sztuki, gdyż w samym mieście znajduje się ponad dwadzieścia muzeów oraz kościołów dochodzących do nawet stu. Dziś jest to drugie najczęściej odwiedzane miasto Włoch. Co roku przybywa do niego po kilka milionów turystów z całego świata, podziwiać spadek wielkiego imperium Weneckiego. Jednakże trzeba również wiedzieć, że odwiedzając to miasto trzeba mieć ze sobą trochę gotówki, gdyż to miasto jest również niezwykle drogie i każdy dzień w tym mieście może mocno nadszarpnąć nie uzbrojony portfel.

Comments are closed.