Agroturystyka

    Od kilkunastu lat można zobaczyć jak się narodziła nowa gałąź turystyki jaką jest agroturystyka. Niegdyś co wiązało się z wsią było obciachowe i nie modne. Dziś wiele osób mieszkających w miastach z roku na rok co raz częściej wybiera ofertę wszelkiej maści gospodarstw agroturystycznych. Takie gospodarstwa rozsiane są po całej Polsce i praktycznie w każdej turystycznej miejscowości można takie gospodarstwa znaleźć. Tak na prawdę najwięcej takich gospodarstw znajduje się nie daleko dużych miejscowości truistycznych, które przyciągają masę turystów i zwiedzających. Dlatego właśnie najlepszym pomysłem na otwarcie takiego gospodarstwa jest właśnie znalezienie takiego miejsca. Dziś obecnie najwięcej takich gospodarstw znajduje się we wschodniej Polsce, gdzie na wsi mieszka o wiele więcej ludzi niż w miastach.

    Obecnie ludzie nie zdają sobie sprawy, że z takiego miejsca można bardzo dobrze zarobić. Przede wszystkim najważniejsze jest aby dbać o swoich klientów i codziennie im dostarczać masę atrakcji. Dlatego powinniśmy posiadać dość duże gospodarstw które w swoim inwentarzu posiada na przykład rożnego rodzaju zwierzęta. Dobrze jeśli nasze gospodarstwo na przykład zajmuje się w produkcja regionalnych produktów. Dzięki temu w takim gospodarstwie będzie można częstować przyjezdnych swoimi produktami a przy okazji będzie można również sprzedać i reklamować swoje produkty poprzez pocztę pantoflową. Tak na prawdę trzeba sobie jasno powiedzieć, ze w naszym gospodarstwie powinny się znajdować rożnego rodzaju atrakcje które przyciągną klientów. Lokalizacja takiej bazy noclegowej jest również bardzo ważna. Gdyż jeśli w okolicy nie będzie żadnych ciekawych atrakcji turystycznych, turyści spędzający czas w naszym gospodarstwie będą po prostu po jakimś czasie się nudzić. Oczywiście nie muszą to być super nowoczesne atrakcje, jednak jeśli takie by się znalazły na pewno umiliłby czas przyjezdnym. Przede wszystkim udanym gospodarstwem agroturystycznym jest to które potrafi się wypromować i podkreślić swoje walory i atuty.

Wycieczka po Moskwie

Moskwa kojarzy się Polakom przede wszystkim z Kremlem i z ciekawym pięknym Placem Głównym. Kreml można zwiedzać turystycznie niema każdego dnia, ale oczywiście turyści nie mają dostępu do niektórych miejsc znajdujących się w tym budynku, jest to w końcu siedziba rządu rosyjskiego. Cały pałac jest ogrodzony kutym mocnym żelazem, przez które nie sposób się przedostać niezauważenie. Po odwiedzeniu Kremla można wybrać się na miasto, gdzie można posmakować prawdziwej rosyjskiej kuchni. Oczywiście w zależności od regionu Rosji, w którym się aktualnie znajdujemy kuchnia będzie miała nieco inny smak, jednakże sama Moskwa uchodzi za kolebkę kuchni rosyjskiej, co jest niespotykane wśród innych stolic europejskich. Warto wybrać się do takich miejsc, które serwują kuchnię rosyjską. Kuchnia rosyjska to przede wszystkim wpływy polskie, francuskie raz litewskie. Jest to kuchnia prosta, niewysublimowana, ale bardzo smaczna.

Nie tak bardzo tłusta jak na przykład kuchnia ukraińska, jednakże jest również sycąca i bogata w kwasy tłuszczowe, zwłaszcza na północy kraju, gdzie zapotrzebowanie na energię jest uwarunkowane klimatem – dość chłodnym. Mało znane są rosyjskie zupy, na przykład sławna zupa z cytryną, nieznana chyba nigdzie indziej na świecie. Zupa, w której pływa kawałek cytryny to codzienność na rosyjskim stole. Ciekawe i również popularne w Rosji jest zjadane zupy ogórkowej, zrobionej z kwaszonych ogórków. Co ciekawe, zupy w Rosji mają inny smak niż w Polsce i w Europie ze względu na to, że nie dodaje się do nich włoszczyzny. Dlatego można wyobrazić sobie smak zupy bez dodatku warzyw – są one cierpkie. W Rosji nie istnieje na przykład coś takiego jak pietruszka, która w Polsce jest wprost uwielbiana. Co ciekawe, takie zupy bez warzyw podaje się w najlepszych restauracjach, nieznane są zupy z warzywami również a najlepszych hotelowych restauracjach. Wszystko ze względu na to, ze Rosja to kraj, w którym kuchnia jest dość uboga, odzwierciedla stan portfeli osób, które tam żyją.

Comments are closed.